Be Yourself

«Немножко правды и ничего лишнего, потому что правда – это своего рода пароль. Когда люди ее слышат, они открывают вам дверь.»

— Грегори Дэвид Робертс «Шантарам-2. Тень горы»

Якось сьогодні захотілося поділитися особистим. Про фото…
Я відкрила для себе фотографію як близький мені вид мистецтва у далекому 2008 році. Як це відбулося — історія про випадок, долю, спонтанні рішення і неочікуваних людей в оточенні. Але сьогодні не про це.
 
У 2011 році я собі вирішила, що мабуть фотографія — це те, що я на той момент бачила, як основний вид діяльності. Звісно, знайдуться ті (і їх, впевнена, немало), хто скаже, що це було неправильне рішення. Але воно було прийняте, і тепер це факт, з яким залишається тільки змиритися;)
 
Напрацювавши певний досвід, хочу сказати дещо про вибір і процес. Якщо ви хочете виглядати як принцеса, не йдіть до фотографа, котрий в принцес не вірить. Якщо ви вся така сексі-рексі або хочете це в собі відкрити і показати, знайдіть того фотографа, який вміє розкривати це і робить це професійно. Якщо вам хочеться інтелектуального чи психологічного портрету, є і такі, хто на цьому спеціалізується. Ну і зовсім очевидне: за сімейною або дитячою зйомкою, зверніться до сімейних або дитячих фотографів. Те саме стосується весільних зйомок і love-stories. Ви ж не ідете лікувати зуби до ортопеда чи окуліста? Тут така сама історія.
 
Якщо ви не є професійною моделлю, не вимагайте від фотографа фотографій «як у Кейт Мосс». Праця моделі важка і безперевна, в ній тільки невеличка частка таланту, а в основній масі — робота-робота-робота. Професійні фотомоделі постійно працюють над вдалим ракурсом, поглядом, виразом обличчя, позицією кожної частинки тіла, вмінням показати потрібне, приховати зайве, створити настрій, викликати бажання, спонукати до дії. Доводять ці навички до автоматизму,  реагуть на кожне слово фотографа та на кожен звук затвора. Окрім того, до процесу залучається сила силенна людей: стилістів, візажистів, освітлювальників, асистентів, асистентів асистентів і таке інше. Тож висновок один: якщо ви не Кейт, то фотографії Мосс вам не світять, яким би геніальним не був фотограф.
 
Але це не вирок і зовсім не погано. Всі ми унікальні, зі своїм унікальним набором характеристик, образів і ролей. Бо ви ж не про позування, не про глянець чи рекламу, і не про модні покази. Просто розслабтеся і дайте собі шанс побути не копією когось іншого, а собою. В цьому набагато більше цінності. І тут важливо знайти СВОГО фотографа (див. через абцаз вище). Добре, що сьогодні завдяки ФБ і іншим мережам, персональним сайтам, ми отримуємо безперешкодний доступ до портфоліо і можемо собі скласти уявлення «хто про що», хто ваша історія, а хто ну зовсім ні. Тож не лінуйтеся;) Те що підходить вашим друзям-знайомим, не обов’язково підійде вам. Це правда! І я визнаю, що як фотограф, далеко не всім підхожу (о жах, я це написала!).
 
Якщо вам таки пощастить знайти свого фотографа, ви гарантовано залишитеся задоволені і процесом, і результатом, і, найбільш ймовірно, станете хорошими приятелями (а то й взагалі друзями). І не такий вже важливий стає мейк-ап, образ, сценарій, бо бар’єри зняті, довіра встановлена, і кожен з вас стає самим собою — дихає вільно. 
А ось і той самий фотограф, якому я можу довірити свою дорогоцінну персону (а у мене з довірою взагалі все складно). Ці пошуки були довгими, але мені пощастило;) Єдина проблема, коли ми зустрічаємося на фотосети, у мас неодмінно виникає запитання, хто кого))) У цьому пості — я Анютку;) Обожнюю її фотографувати. Завжди цікава подорож:)
be yourself…

IMG_4731-Edit-Edit

 

IMG_4708-Edit-Edit

 

IMG_4701-Edit-Edit

 

IMG_4793-Edit-Edit

 

IMG_4769-Edit-Edit

 

IMG_4641-Edit-Edit

 

IMG_4660-Edit-Edit

 

IMG_4633-Edit-Edit

 

IMG_5051-Edit-Edit

 

IMG_5074-Edit-Edit

 

IMG_5217-Edit-Edit

 

IMG_5072-Edit-Edit

 

IMG_5218-Edit-Edit

 

У кадрі неповторна богиня українського Instagram’а – Anna Remarchuk.